Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/zsbilcza/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Wyjazd klasy 3a i 3b do Gospodarstwa Eko-Agroturystycznego „Stokrotka” w Kapkazach

Oceń wydarzenie:
(4 głosów)

14 września uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami panią Dorotą Parzniewską i panią Zofią Młyńską wyjechali na wycieczkę do Gospodarstwa Eko-Agroturystycznego „Stokrotka” w Kapkazach. Gospodarstwo znajduje się w samym centrum Gór Świętokrzyskich, w malowniczej miejscowości gminy Bodzentyn. Właściciele gospodarstwa, państwo Krystyna i Józef, przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Samodzielne uformowanie bułeczek drożdżowych i wyrób masła wzbogaciły dzieci o nowe doświadczenia i przeżycia.

W „Wiejskim Warsztacie Tkackim”, pod nazwą „Od ziarenka lnianego do ubranka gotowego", dzieci miały okazję poszerzyć wiadomości o tradycjach i staropolskich obyczajach ziemi świętokrzyskiej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o żmudnej pracy przy dawnej obróbce lnu, poznali narzędzia i przedmioty codziennego użytku w gospodarstwie. Z dużym zainteresowaniem oglądali kolekcję ręcznie haftowanych obrusów, obrazów ze sznurka, ozdób sporządzanych metodą origami, tkanych ubrań lnianych, chodników, które są świadectwem istnienia dawnych zawodów, zwyczajów i zajęć. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość przebrania się w tradycyjne ludowe stroje.

Nie zabrakło zabaw w plenerze i kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi. Wiele emocji wzbudziła przejażdżka wozem drabiniastym. Przez cały czas pobytu w gospodarstwie wszyscy kosztowali przygotowanych przez gospodynię ekologicznych potraw, składających się z wiejskiego chleba, pysznych serów, dżemów, miodu, faworków, kompotu i własnoręcznie zrobionym masłem i bułeczkami.

To była bardzo udana wycieczka.

Zofia Młyńska

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/zsbilcza/public_html/templates/zsbilcza/html/com_k2/default/item.php on line 244
Dzisiaj jest:
Niedziela, 09 grudnia 2018
Imieniny:
Leokadii, Wiesławy, Nataszy

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
101189
odwiedzającym stronę