Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/zsbilcza/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Projekt "Różne oblicza geometrycznego piękna"

Oceń wydarzenie:
(9 głosów)

Już od pięciu lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. W tegorocznej edycji programu grantowego "mPotęga" wsparcie otrzymało 185 projektów z całej Polski. Wśród zwycięzców znalazł się nasz projekt "Różne oblicza geometrycznego piękna".

Program grantowy mPotęga popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

Reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy, będzie realizowała projekt "Różne oblicza geometrycznego piękna" w ramach programu grantowego "mPotęga".

Naszym celem będzie pokazanie piękna świata patrząc na niego z punktu geometrii. W otaczającym nas świecie istnieją kształty o wyjątkowym pięknie i złożoności, od prostego kwiatka do fiordu. Ludzie stworzyli również nowe formy artystyczne, architektoniczne czy przemysłowe, od barokowej kolumny do bolidu formuły 1. Matematyka, poprzez geometrię, od zawsze była zainteresowana badaniem figur przystosowanych do opisu i reprezentowania naturalnych kształtów albo tworzeniem nowych, sztucznych struktur.

Naszą przygodę zaczniemy od najbardziej szlachetnej rodziny pięciu wielościanów foremnych. Zapoznamy się również z rodzinami brył obejmującymi najprostsze ostrosłupy i graniastosłupy, przechodząc przez wielościany Catalana i archimedesowe, aż do wyszukanych wielościanów gwiaździstych.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i wspólnej zabawy :)

Blog prowadzony w ramach projektu: http://geometriawmatematyce.blogspot.com/

Strona Fundacji mBanku: https://www.mbank.pl/mfundacja/mpotega/program/

Milena Chmiel

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/zsbilcza/public_html/templates/zsbilcza/html/com_k2/default/item.php on line 244
Dzisiaj jest:
Niedziela, 09 grudnia 2018
Imieniny:
Leokadii, Wiesławy, Nataszy

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
101189
odwiedzającym stronę